Estetycznie oraz smacznie zaprojektowane menu, jest wizytówką każdego spośród lokali gastronomicznych. Bez błędów merytorycznych oraz gramatycznych, zgodne z tym, co może się pojawiać na stole – tak powinna wyglądać perfekcyjnie przygotowana karta menu. W poniższym artykule, postaramy się podpowiedzieć, jak dokładnie winna wyglądać taka karta.
Wygląd karty z jadłospisem
Odpowiednio przygotowany jadłospis a karty menu jak tej tutaj, to głównie dwie najważniejsze kwestie – treść oraz wygląd. Karta dań, winna być niezbyt długa i transparentna. Grafikę musimy dobrać w taki sposób, żeby goście mieli poczucie wyglądającego bardzo estetycznie dzieła, niemniej jednak w zgodzie z wizualną identyfikacją danego lokalu.
Jeżeli zawsze używamy takiej samej czcionki na reklamowych banerach, na szyldzie czy też na ulotkach, to warto ją także zastosować w menu. Tak samo sprawa będzie się miała z kolorystyką. Karta dań, ma za zadanie oddawać charakter danego miejsca, nie może więc być odseparowana od całości wizerunku.
Dania powinno się posegregować według kategorii, czytelnie napisać i z zachowaniem właściwego odstępu. Karta menu wykonana prosto i bardzo zrozumiale, z pewnością zaskarbi gości.
Pierwsza strona jadłospisu
Na pierwszej stronie menu, najlepiej będzie zamieścić specjalną ofertę – dania sezonowe albo też danie dnia. Jeżeli nie dokonujemy zmian w ciągu roku, na pierwszej stronie, możemy umieścić kilka potraw, które spotykają się z największym uznaniem od gości.
Treściwie oraz krótko
W karcie dań, nie może brakować najważniejszych kategorii. Dobrze napisane menu, będzie krótkie, niemniej treściwe. Klasyczna karta dań, może zostać podzielona na: desery, dania jarskie, rybne, mięsne, sałatki, zupy, ciepłe przystawki oraz zimne przystawki. Na samym końcu zaś alkohole i napoje. Dania powinno się układać według ceny – od najniższej do najwyższej.