Ciąża wielopłodowa książka dotyczy bardzo szczególnego problemu w obecnej medycynie perinatalnej XXI wieku. Jest ona źródłem merytorycznej wiedzy zarówno dla pacjentów jak i również dla lekarzy. Warto wiedzieć, że w ostatnich kilkunastu bądź kilkudziesięciu latach, częstość takich ciąż wzrosła znacząco. Z całą pewnością przyczyniły się do tego techniki wspomaganego rozrodu.
Ciąża wielopłodowa – z jakimi zagrożeniami się wiąże?
Warto w tym miejscu również dodać, że ciąża wielopłodowa nie jest fizjologiczną ciążą. Wiąże się ona z wieloma zagrożeniami, zachorowalnością płodów noworodków oraz ciężarnych. Warto również wspomnieć w tym miejscu o wysokiej umieralności, która stanowi bardzo duży problem. Z całą pewnością można uznać, że jest to ciąża wysokiego ryzyka. Każdy lekarz ginekolog prowadzący kobietę ciężarną wielopłodową wie, jak bardzo duże jest to wyzwanie w praktyce, aby doprowadzić taką ciążę do końca. W książce można znaleźć wiele ciekawych informacji, które przydadzą się lekarzom w praktyce.
Diagnostyka, terapia i zasady opieki
W wyżej wymienionej publikacji jaką jest ciąża wielopłodowa książka znajduje się wiele ciekawych zagadnień z punktu widzenia medycznego (więcej o książce: https://pzwl.pl/Ciaza-wieloplodowa,179256678,p.html). Warto dodać, że czytelnicy mogą zapoznać się z diagnostyką, terapią a także zasadami opieki nad ciężarną oraz noworodkiem. W wyżej wymienionej publikacji znajdują się także tematy związane z przygotowaniem rodziców do porodu wieloraczków. Publikacja będzie przydatnym źródłem merytorycznej wiedzy, która przyda się lekarzom do specjalizacji ginekologicznej.