Przeciętny człowiek spędza w ciągu dnia minimum osiem godzin w pracy. W krajach Europy zachodniej te cyfry są jeszcze większe. Można przyjąć tezę, iż im kraj wyżej rozwinięty tym ludzie pracują więcej. Warto więc zadbać o odpowiednie warunki do wykonywania swych obowiązków. Jest to kwestia, która coraz częściej pojawia się m.in. w debacie publicznej.
Meble biurowe to dziś nieodłączny atrybut dużej części pracowników. Wydaje się, praca biurowa jest lekka i pozbawiona większych czynników ryzyka. Jest tak tylko z pozoru. W czasie wykonywania pracy w biurze, nasz kręgosłup narażony jest na różnego rodzaju przeciążenia. Osoby takie często odczuwają bóle w okolicach szyi, czy też krzyża. Warto jest dlatego zadbać o to by meble gabinetowe, poza spełnianiem funkcji reprezentacyjnej, pełniły również funkcję profilaktyczną od strony medycznej.
Niezmiernie ważne są wszelkiego rodzaju regulacje foteli, pomagające utrzymywać odpowiednią pozycję w czasie np. pisania. Coraz częściej pojawiają się fotele z zagłówkami. Dobrze by fotel miał również możliwość regulacji stopnia podparcia kręgosłupa w części lędźwiowej oraz by posiadał podłokietniki.
Niesłychanie ważne jest wcześniejsze zastanowienie się nim kupimy jakiekolwiek meble biurowe. Warszawa – jako źródło większości statystyk podaje, iż choroba zwyrodnieniowa stawów kręgosłupa ujawnia się już w 2 i 3 dekadzie życia a w wieku powyżej 60 lat występuje u około 60% osób.
-
Meble gabinetowe z medycznego punktu widzenia.
Możliwość komentowania Meble gabinetowe z medycznego punktu widzenia. została wyłączonaPosted by admin @ 5:46 pm