O tym, jak groźne mogą być dla naszych pupili kleszcze, nie trzeba chyba przekonywać żadnego odpowiedzialnego psiego opiekuna. Ale te przenoszące niebezpieczne choroby pajęczaki to nie jedyni nieproszeni goście, których nasz pies może przyprowadzić ze spaceru. Kolejnym problemem są roztocza, pchły i wszy, które nasz pupil może złapać od psich towarzyszy na placu zabaw, czy w parku. Jak chronić naszego psa przed tym problemem.
Obroża przeciw pchłom i kleszczom
Obroża przeciw kleszczom i innym psim szkodnikom nie tylko odstrasza kleszcze, ale także zabija te, które już zdążyły przejść na psa. Obroża nasączona jest substancją czynną, która przez dłuższy czas uwalnia się w sposób ciągły przenosząc się na całą powierzchnię sierści psa. Obroże na kleszcze i pchły mogą być stosowane bez obawy o bezpieczeństwo naszych podopiecznych, ponieważ substancje wnikają w ich skórę w znikomych dawkach, które nie są w stanie zaszkodzić ich zdrowie. A z pewnością zdecydowanie większe spustoszenie w organizmach psów mogą spowodować kleszcze przenoszące groźne choroby. Na https://www.obroza-elektryczna.pl/antypasozytnicze-obroze-dla-psow/ poznasz bardzo fajną ofertę.
Jak stosować obrożę przeciw kleszczom
Wybierając obrożę na kleszcze powinniśmy zwrócić uwagę na producenta – najlepiej wybierać produkty sprawdzonych, renomowanych marek. Obrożę na kleszcze dobieramy do wagi naszego psa. Producenci zalecają założenie jej przed rozpoczęciem sezonu na kleszcze. Jednak biorąc pod uwagę łagodne zimy i fakt, że kleszcze pojawiają się w zasadzie przez cały rok, lepiej zaopatrzyć się w nową obrożę co pół roku.