Książki o ziołolecznictwie, jak i samo ziołolecznictwo cieszą się w Polsce sporą popularnością. Związane jest to na pewno z modnym trendem ekologii.
Medycyna jest niewątpliwie nauką, która cały czas się zmienia i rozwija. Poszukuje więc też nowych rozwiązań, nie bojąc się przy tym sięgania również po lekarstwa pochodzenia naturalnego. Wiele ziół w medycynie wykorzystywanych jest od wieków. Ich skuteczność potwierdzają zresztą liczne badania kliniczne. Te wywodzące się z Chin czy Tybetu dopiero stosunkowo niedawno znalazły się w centrum zainteresowania medycyny. W księgarni PWN znajdziemy wiele pozycji poświęconych leczeniu ziołami zarówno lokalnymi jak i egzotycznymi.
W publikacjach tego rodzaju znajdują się bardzo dokładne opisy właściwości leczniczych takich roślin jak cytryniec chiński, różeniec górski, morwa biała, żeń-szeń prawdziwy, karczoch zwyczajny, czystek, cynamonowiec cejloński, miłorząb dwuklapowy, dziurawiec zwyczajny, szafran uprawny, czosnek pospolity i niedźwiedzi, winorośl właściwa, gorzki melon, topinambur, ostropest plamisty, wiesiołek dwuletni, wąkrota azjatycka czy żyworódka pierzasta.
Książki o ziołolecznictwie zawierają całe rozdziały, które dotyczą zastosowania danych roślin w leczeniu wybranych chorób i dolegliwości oraz liczne przepisy na mieszanki, które można przygotować także w domu.